Ustrzeż się przed podróbkami!

air max 97

Chcesz kupić i sprzedać drogie kicksy z limitowanej edycji? Dowiedz się, jak kupić tę oryginalną parę.

W świecie kultury sneakersów, handlowanie kicskami jest powszechnym zjawiskiem, szczególnie w świecie mediów społecznościowych i niemal natychmiastowej komunikacji. Jednak tak samo jak jest to przyjemne i fajne, gdy być może w końcu dostaniesz w swoje ręce tą ekskluzywną parę Jordanów, o których śliniłeś, tak handel nimi może być też trudny. Pamiętaj, że wszystko pójdzie na marne, jeśli okaże się, że kikcsy, które właśnie ustrzeliłeś, są w rzeczywistości tylko podróbkami. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy najlepsze wskazówki, triki i oferty handlowe od najbardziej zapalonych miłośników butów, które podpowiedzą Ci jak odróżnić prawdziwe sneakersy od podróbek.

air max 97

Rada 1: Jeśli nie jesteś przygotowany z tego, jak wygląda wzór szycia, numey seryjne, gdzie są umieszczone loga marki, jak wyglądają materiały, w które pakowane są buty, a nawet czcionka użyta na naklejce pudełka (co do milimetra!) lepiej zostaw uwierzytelnianie butów ekspertom.

Rada 2: Szanse na zdobycie pary butów przed datą ich premiery są w zasadzie zerowe. Jeśli natkniesz się na losową aukcję na eBay oferującą „wcześniejszy” lub „przedpremierowy” dostęp do wyczekiwanych butów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że osoba je sprzedająca, to ta sama osoba, która je wyprodukowała… u siebie w garażu.

Rada 3: Zwróć uwagę na ogólną jakość kicksów: Czy ich ogólny kształt jest spójny? Czy szwy są spójne i nienaruszone, bez postrzępienia? Czy wszystkie etykiety, branding są naklejone w sposób prosty albo czy nie brakuje żadnej z nich? Sprawdź dokładnie samo opakowanie i wszelkie nieregularności jego kształtu. Większość fałszywych opakowań jest uszkodzona i ma wiele nieprawidłowości. Zwłaszcza podczas dużych kolaboracji wielkie firmy wkładają wiele wysiłku w jakość produkcji swoich pudełek. Jednak pamiętajmy, że fałszerze zaczynają również wkładać w to coraz większy wysiłek, więc przyjrzyj się lepiej też naszym kolejnym radom.

air jordan

Rada 4: Jakość produkcji to znak rozpoznawczy nr 1 w kwestii uwierzytelniania kicksów, dlatego najpierw przyjrzyj się niewielkiemu, ale bardzo istotnemu szczegółowi. W procesie produkcyjnym duże firmy będą miały udoskonalone szwy na całym bucie, więc wiele podróbek będzie miało złe lub zakrzywione szwy. Jeśli jest to możliwe, najlepiej będzie Ci porównać zdobytą parę z tym samym modelem z wiarygodnego źródła, aby sprawdzić poprawność kolorów i materiałów użytych w kupionym bucie.

Rada 5: Pamiętaj, że większość producentów nie używa już toksycznych klejów, więc wykonuj test na węch, aby sprawdzić, czy w butach nie ma nieprzyjemnych, toksycznych zapachów. A może masz jakieś własne, unikalne techniki autoryzacji butów sportowych?

Rada 6: Przy sprawdzaniu autentyczności butówt pomocne jest przesłanie ich dokładnych, wyraźnych zdjęć innym członkom forum lub grup na Facebooku, aby mogli oni sprawdzić swoim okiem ich autentyczność lub fałszywość. Platformy cyfrowe znacznie ułatwiły codzienny outsourcing społeczności w celu uwierzytelnienia kicksów. W ten sposób od momentu umieszczenia w mediach społecznościowych minie zaledwie parę minut, aż pojawią się pierwsze komentarze ludzi na temat autentyczności sneakersów. Dzięki temu każdy z nas jest o wiele lepiej poinformowany i wyposażony w narzędzia pomagające zwalczać oszustów i fałszywych sprzedawców.

Kolejne pytanie brzmi: Jaki jest jednak najlepszy sposób, aby uzyskać dobrą cenę na kupno znalezionych, wymarzonych sneakersów?

Sprawdzenie autentyczności to jedno. Jeśli już jesteś pewny, że kicksy, które wypatrzyłeś to oryginalna para, postaraj się dorwać je w najkorzystniejszej cenie! Pamiętaj, że wszystko opiera się na sprawnej i sympatycznej oraz szczerej komunikacji. Nigdy nie bój się targować się o najlepszą ofertę. Jeśli linia komunikacji jest otwarta i przyjacielska, prawdopodobne jest to, że sprzedawca ulegnie kompromisowi i nieco spuści z ceny.

nike

Rada 7: Jeśli już musisz uciekać się do kupowania swoich sneakersów na rynku wtórnym, upewnij się, że prowadzisz interesy z zaufanym i renomowanym sprzedawcą. Istnieją strony pośredniczące, które starają się uwiarygodnić produkty przed ich sprzedażą. Strony takie jak Stock X również gwarantują autentyczność butów.

Rada 8: Bądź cierpliwy!

Czasami przypadek zadecyduje o tym, że spotkasz w sieci kogoś, kto naprawdę chce okazyjnie sprzedać parę butów, którą pragniesz. Dokonuj kupna w miejscach publicznych, aby zachować bezpieczeństwo. Sprawdź też komentarze i opinie wystawione danemu użytkownikowi serwisów aukcyjnych. Sprawdź, czy sprzedał już wiele butów. Ostatecznie możesz naprawdę mieć wiele szczęścia i kupić parę najnowszych Air Jordan lub limitowanych Puma Blaze of Glory przy znacznej zniżce rynkowej. Oczekuj cierpliwie na okazję i obserwuj rynek. To przyniesie Ci prędzej czy później kilka dobrych ofert również na starsze modele butów sportowych. Czasami to właściwy czas i właściwe miejsce decydują o sukcesie, a czasem czeka Cię kilka miesięcy a nawet lat czekania na odpowiednią ofertę. Mimo wszystko warto, jeśli rzeczywiście kochasz kicksy i odlotowe buty do koszykówki!