Sneakersy na stanowisko! Jak nosić sneakersy do pracy?

adidas

Nie chcesz rozstać się ze swoimi butami sportowymi w miejscu pracy? Zabierz je tam ze sobą! Pamiętaj tylko o kilku zasadach.

Wiele osób zainteresowanych służbowym dress-codem zaczęło dostrzegać także modę sportową i uznawać sneakersy w miejscu pracy. W ostatnich czasach te dwa style zderzyły się ze sobą i nie jest już rzadkością, aby zobaczyć parę sportowych adidasów w połączeniu z eleganckim, stonowanym wyglądem. Tenisówki w połączeniu z garniturem, noszone na co dzień do pracy, są zauważalne coraz częściej, jednak ich odpowiedni dobór nie jest oczywisty. Nie tylko dlatego, że nie jest to najprostszy styl do opanowania, ale dlatego, że miejsce pracy wnosi z sobą wiele ograniczeń, zarówno tych pisanych jak i nie, na temat tego, co można nosić.

Istnieją sposoby, aby nieco ominąć ten nienaruszalne regulaminy płynące z biurokracji, choć wcześniej należy przestudiować kilka punktów i zasad. Oto wskazówki, jak właściwie nosić sneakersy do pracy.

air jordan 5

#1 Rozważ środowisko pracy

Coraz więcej miejsc pracy przenosi się do środowisk biznesowych dorywczych lub do miejsc, w których zupełnie nie obowiązuje dress-code. Dla tych drugich trampki są codzienną opcją i w takich miejscach nie ma żadnych ograniczeń nałożonych na wybór obuwia. W każdym innym miejscu pracy należy stosować się do reguł i samemu wymyślić sposób na bardziej wygodną opcję obuwia. Aby utrzymać swój styl w bezpiecznym miejscu i nie rozdrażnić przełożonego, najlepiej grać zgodnie z zasadami danego miejsca i zawczasu poznać regulamin panujący w danym miejscu. Ci pracujący w sektorze finansowym mogą być niestety zmuszeni do noszenia eleganckich butów, ale też inne miejsca pracy mogą krzywić się na tych, którzy założyli buty Air Jordan, by przełamać codzienną rutynę. Wszystko zależy od podejścia zarządu oraz faktu, czy na co dzień mamy do czynienia z klientami, którym sneakersy na stopach obsługującej je osoby mogłyby się nie spodobać.

#2 Pomyśl o wrażeniu, jakie wywołasz

Sneakersy mówią bardzo wiele o tym, kim jesteśmy. Założenie klasycznego modelu, takiego jak Adidas Stan Smith czy Nike Dunk nie powinno nikogo obrazić, a podobna para butów na stopach nie odejmie autorytetu ani poważania. Cudaczne, świecące czy półprzezroczyste sneakersy mogą jednak wyglądać w miejscu pracy nieco infantylnie i sprawić, że przestaniemy być traktowani poważnie. Założenie typowo sportowych butów do biura również nie do końca jest na miejscu – o tym, że naszą pasją jest bieganie lub koszykówka powinniśmy poinformować współpracowników we wspólnych, integrujących rozmowach, a nie za pośrednictwem założonej pary butów.

#3 Przygotuj kilka par

Jednym z najbardziej żmudną i nieco zabawną częścią poranka jest podejmowanie decyzji, w co się ubrać. W zależności od naszego przygotowania może to trwać nawet godzinę lub może być dziecinnie proste. To dlatego warto mieć kilka wybranych par butów, które są zazwyczaj umieszczone przy drzwiach wyjściowych – w ostatniej chwili zawsze odnajdziemy wśród nich parę, która wypełni całą stylizację z powodzeniem. Przy zakupie sneakersów, które mamy zamiar nosić w miejscu pracy powinniśmy decydować się na te w neutralnych kolorach – białym, czarnym, szarym, granatowym, brązowym lub takie, które są proste w swej konstrukcji cholewki i mogą być stosowane zamiennie z każdym z rodzajów strojów. Sneakersy do pracy nie muszą być z nisko wyciętą cholewką. Nie ma nic złego w założeniu butów w stylu retro i o zabudowanej kostce, jeśli tylko są w odpowiednich kolorach. Ważną rzeczą jest również przygotowanie sneakersów zabieranych do pracy i oszczędzanie ich w innych sytuacjach. Niech będą to wybrane pary, które unikną biegania po piasku czy chodzenia po mokrej trawie poza godzinami pracy. Dzięki temu będą wyglądały schludnie i czysto przez dłuższy czas i będą stosowne do miejsca pracy.

#4 Wynegocjuj dzień sneakersów

Jeżeli Twoje miejsce pracy kategorycznie zabrania noszenia butów sportowych przez pracowników postaraj się poznać upodobania współpracowników. Jeśli okaże się, że wiele z nich chciałoby móc założyć ulubioną parę New Balance do pracy, spróbujcie wynegocjować z przełożonym specjalny dzień tygodnia, lub chociaż miesiąca, w którym sneakersy będą dozwolone i wszechobecne. Takie dni zwykle przypisywane są piątkom, kiedy pracy jest mniej, a klienci żyją już zbliżającym się weekendem i nie są tak aktywni jak na początku tygodnia. Sneakersy pozwolą zespołowi poznać siebie nawzajem nieco lepiej, gdyż dadzą możliwość odkrycia swojego drugiego „ja”, tego bardziej na luzie. Argumentów jest długa lista, więc menadżer nie powinien mieć problemu z przyjęciem takiego zapisku do regulaminu miejsca pracy.

#5 Wybierz najwyższą jakość

Sneakersy nie powinny być jak musztarda po obiedzie. Aby mogły być uznane i odebrane z szacunkiem współpracowników, powinny być uszyte z najwyższej jakości materiałów i prezentować najwyższą jakość wykonania. Jeżeli trampki są luźne i niedbale związane, a spodnie nie pasują do nich dobrze, uzyskamy tylko i wyłącznie niechlujny wygląd. Jeśli natomiast spodnie pasują i są dobrze skrojone, noszone z gładką koszulą o klasycznym kroju, sneakersy mogą pozostać nawet niezauważalne. Pamiętaj też o czystości butów! Nic nie będzie gorszą wizytówką niż ubłocone cholewki i podeszwy gubiące na każdym kroku grudki piasku – zwolnienie z pracy niemal gwarantowane!

nike lunar