Najlepsze czarno-czerwone modele Jordanów w historii

air jordan 5

Mówisz Michael Jordan, myślisz czarno-czerwone sneakersy? Masz totalną rację!

Kolor i kontekst mają znaczenie! Michael Jordan nosił różne kolory w swojej karierze sportowej, po to by reprezentować różne zespoły koszykarskie, do których należał. W jego życiu pojawił się zatem biały, żółty i niebieski, czerwony czy brązowy z Washington Wizards. MJ Był świetny na każdym przystanku swej drogi zawodowej, ale kiedy zamykamy oczy i myślimy o tym graczu to widzimy przed wszystkim kolory czarny i czerwony, czyli barwy drużyny Chicago Bulls. Gdy tylko przypomnimy sobie najlepsze, historyczne wystąpienia Jordana zauważymy, że w każdej z rozgrywek miał na sobie buty właśnie w kolorze czerni i czerwieni. Zestawienie to stało się tak popularne, że weszło na stałe do słownika sneakerheadów jako „Bred”.  Sprawdźmy, jakie „Bredy” zapadły nam w pamięć.

  1. Supreme x Air Jordan 5

Ta kolaboracja była przełomowym wydarzeniem w historii butów Air Jordan, zatem nic dziwnego, że nakład tego modelu sprzedał się w oka mgnieniu.

air jordan 5
źródło: http://www.kicksonfire.com/
  1. Air Jordan XX3

Ten model Jordanów miał być ostatnim z numerowanej serii. Model został wypuszczony w bardzo limitowanej ilości – 529 par i fani zapamiętaliby go z większym sentymentem, gdyby nie to, że firma Jordan kontynuowała wypuszczanie numerowanych modeli aż do ósmego.

air jordan xx3
źródło: http://www.kicksonfire.com/
  1. Air Jordan 8 Bred

Jeszcze o tym nie wiedzieliśmy wtedy, lecz w tej parze butów Michale Jordan osiągnął legendarny three-peak, co oznacza tyle, że gracz w rzędzie osiąga trzy ogromne zwycięstwa. To były czasy, gdy MJ dotarł do swojej szczytowej formy pod względem fizycznym i psychicznym.

AIR JORDAN 8
źródło: http://www.kicksonfire.com/
  1. Air Jordan 16 Bred

Michael Jordan nosił szesnastki na korcie, jednak w kolorach brązowo-imbirowych. Był wówczas bowiem graczem drużyny Wizards. Są znane jednak zdjęcia, na których widać MJ’a w szesnastkach czarno-czerwonych, co jest pewnym pocieszeniem dla jego fanów.

ajr jordan 16
źródło: http://www.kicksonfire.com/