Najbardziej wyczekiwane kicksy drugiej połowy roku 2020

Mimo że jest daleko od sezonu letniego, którego ktokolwiek z nas oczekiwał, to jesteśmy już prawie w połowie 2020 roku. W styczniu mówiono o najbardziej oczekiwanych projektach roku wraz z kilkoma już wydanymi parami, takimi jak Adidas Yeezy Quantum, Travis Scott x Nike SB Dunk Low oraz pakietem „Nowe początki” od Jordan Brand. Teraz, gdy tamte premiery są za nami i przeminęły, nadszedł czas, aby odświeżyć podsumowanie hipsterskich sneakersów roku 2020, w tym najnowszych od Virgila Abloha i Nike, ciekawej współpracy marki lodowej Ben & Jerry x Nike SB Dunk i innych.

Przeczytaj poniższy tekst, by znaleźć podsumowanie tego, na co warto zwrócić uwagę przez resztę tego roku.

Ben & Jerry’s x Nike SB Dunk Low 'Chunky Dunky’

 Coś, co prawie wydawało się czymś w rodzaju hypebeastową fantazją, ziściło się naprawdę. Dostawcy lodów z Nowej Anglii, Ben i Jerry, współpracowali z Nike SB przy modelu Dunk Low. Projekt naśladuje charakterystyczny kufel Ben & Jerry i posiada… sztuczne krowie włosy. Do tego dochodzi Swoosh, który dosłownie ocieka, tęczowa podszewka i inne dzikie detale. Nike potwierdziło, że para zostanie wydana w wybranych sklepach z skateboardami na całym świecie w sobotę. Miało to miejsce 23 maja, a następnie miała miejsce szersza premiera online za pośrednictwem SNKRS we wtorek, 26 maja. Para sprzedawana była za 100 dolarów.

https://www.youtube.com/watch?v=4tTzNNikkAs

Travis Scott x Nike Air Max 270 React

Data wydania: 29 maja

Po tym, jak doczekaliśmy się premiery butów Nike SB Dunk Lows na początku tego roku, Travis Scott powrócił w zeszłym miesiącu z akcentem na model Nike React 270. Wydaje się, że ta para, nazywana w dosłownym tłumaczeniu „szlakami kaktusa” i przyjmuje estetykę „trudnej sytuacji” dzięki cholewce, która wygląda, jakby przedzierała się przez różnego rodzaju tereny. Na początku Nike jeszcze oficjalnie nie potwierdzało tej współpracy, ale po kilku opóźnieniach ta para doczekała się premiery dokładnie 29 maja.

Air Jordan 13 Retro „Flint 2020”

Data wydania: 30 maja

Po pierwszych spekulacjach i zdaniach w stylu „czy to naprawdę powstanie?” spekulacje na temat modelu retro Air Jordan, „Flint” XIII wreszcie powróciły pod koniec zeszłego miesiąca. Chociaż nie był to model w kolorystyce Chicago Bulls, ten zestaw barw (skrót od „Flint Grey”) zawsze był jednym z najbardziej pożądanych stylów tego modelu. Tym razem powrócił z odblaskowymi detalami na panelach, czyli cechą, której bardzo brakowało podczas iteracji tego sneakersa w 2010 roku.

Off-White x Air Jordan IV

Data wydania: lato 2020

Po raz pierwszy model ten został pokazany w formie próbki na wystawie Virgila Abloha „Figures of Speech” na MCA Chicago w 2019 roku. Wygląda na to, że projekt Air Jordan IV trafi do sprzedaży detalicznej jeszcze w tym roku, a nawet tego lata. Kolorystyka „Sail”, podobno ekskluzywna dla kobiet, ma półprzezroczyste skrzydełka wspierające i zakładki na pięcie oraz gumową podeszwę zewnętrzną. Oczekuje się, że cena detaliczna w wysokości 200 dolarów nieco spadnie, co podobno będzie miało miejsce tego lata.

Off-White x Air Jordan V „Sail”

Data wydania: lato 2020

Virgil Abloh, który nigdy nie zadowoli się samymi oczekiwaniami, pojawił się na NBA All-Star Weekend, aby wypuścić swoje czarne Off-White x Air Jordan Vs w innej, nigdy wcześniej nie widzianej kolorystyce buta. Buty te otrzymały pseudonim „Plot Twist” co dokładnie oddaje ich charakter: odwrócenie na czarną kolorystykę, która wykorzystuje wcześniej pożółkłe detale, aby uzyskać efekt starzenia się. Elementy, które wyróżniały pierwszą parę, pozostały również w tej wersji buta, w tym charakterystyczny zdekonstruowany projekt Abloha i nieco kontrowersyjne okrągłe wycięcia, ale zdecydowanie skłaniają się ku jednej z kolorystyk OG „Fire Red” zamiast ku wariantowi „Black / Metallic”.

Kith x Nike Air Force 1

Data wydania: do ogłoszenia

Ronnie Fieg jest jednym z najostrzejszych graczy w branży, jeśli chodzi o dokuczanie produktowi, a wprowadzenie na rynek pierwszego modelu Nike Air Force 1 firmy Kith nie było niczym niezwykłym. Wstępne zwiastuny pokazały coś, co uważa się za ekskluzywne dla rodziny i przyjaciół, z niebieską wyściółką i zielonym mini Swoosh, ale kolejne zapowiedzi ujawniły inspirowaną Japonią kolorystykę w kolorze białym i czerwonym z kontrastową podeszwą środkową. Na podcastie Complex Sneakers Fieg ujawnił, że pierwotnie planowano, że para ta zbiegnie się z Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio w 2020 roku, które oczywiście zostały zawieszone z powodu trwającej pandemii. Przy oczekiwanej cenie detalicznej 120 dolarów fani mogą mieć nadzieję, że ta para pojawi się jeszcze w tym roku.

Dior x Air Jordan I.

Data wydania: do ogłoszenia

Możliwe, że już słyszałeś o tych butach. Prawdopodobnie jest to najsilniejsza para na tej liście. Buty te są najnowszym wielkim osiągnięciem projektanta Diora Kima Jonesa. Zostały wyprodukowane we Włoszech i mają charakterystyczny ukośny wzór Diora na łyżwie Nike, a wśród niezliczonych innych detali znalazła się ukryta wkładka Diora. Oczekuje się, że tylko 1000 par tego modelu pojawi w wybranych sklepach Dior w cenie detalicznej 2000 dolarów.

W marcu Dior i Jordan Brand ogłosili, że kolaboracja zostanie opóźniona z powodu koronawirusa, jednak nadal oczekuje się, że przybędzie w tym roku. Trzymamy kciuki bo to będzie gorące wydarzenie w sneakersowym świecie!

Tom Sachs x Nike Mars Yard 2.0

Data wydania: do ogłoszenia

Pierwotnie model ten został wprowadzony w 2012 roku w postaci bardzo ograniczonej wersji Tom Sachs x Nike Mars Yard 1.0. Wykorzystywał on materiał Vectran zatwierdzony przez NASA. Sylwetka ta została ponownie wydana z bardziej praktyczną podstawą z siatki w 2017 roku. Buty wciąż nie są łatwe do zdobycia, bowiem zostały wydane w ramach demonstracji Space Camp i stały się jedną z bardziej pożądanych współpracy w niedawnej pamięci. Zaskakujące jest to, że ostatnie wycieki informacji pokazują, jak przypuszcza się, że nowe pary pojawią się jeszcze w tym roku. Obudź się zatem i obserwuj!

Kanye West Yeezy Foam Runner Crocs Algae

Data wydania: do ogłoszenia

Nazwij to najgorszym projektem ever, twórz wszystkie memy, które chcesz, ale wiedz, że kiedy model Yeezy Foam Runner ostatecznie pojawi się w tym roku, zobaczysz go wszędzie. Wsuwany styl i podobno smaczna cena detaliczna (75 dolarów) dodają mu atrakcyjności, a futurystyczne wycinanki i materiały eksperymentalne (Kanye West i projektant Steven Smith pokazali amerykańską wersję tych butów z algami podczas niedawnego panelu) to elementy, dzięki którym model ten wyróżnia się na tle innych jego odpowiedników i na pewno odniesie swoisty sukces!

New Balance 992 „Kith Exclusive”

Data wydania: wiosna 2020

Prezentowany jako część kolekcji Kith’s Spring 2020, ten ekskluzywny model New Balance 992 nie jest oficjalną współpracą, ale sklep detaliczny Ronnie Fieg jest jedynym miejscem, w którym go znajdziesz. Sama kolorystyka naśladuje ukochane kolory marki, a także odwołuje się do poprzednich projektów Fiega „Steel Blue”. Ponieważ model ten jest wyprodukowany w USA, czytelnicy mogą spodziewać się, że ta para szybko się wyprzeda, a jego zwiastunów jest już mnóstwo, zatem sama premiera może nastąpić wcześniej, niż myślisz.

Planujesz kupić któryś z wyżej wymienionych modeli? Koniecznie daj znać czy celujesz w tak bardzo oczekiwane kicksy czy wolisz postawić na sprawdzone i znane wszystkim modele, które są od lat w modzie.