Jak rozpoznać oryginalne buty Reebok

reebok

Czasami nie do końca wiemy, skąd pochodzą nasze nowe sneakersy. Możemy je dostać w prezencie, lub po prostu je kupić z drugiej ręki. Wówczas, gdy nie nabyliśmy butów sportowych od oficjalnego sprzedawcy, możemy mieć problem z odróżnieniem oryginalnych Reeboków od tych, które są jedynie ich tanią podróbką.

Na szczęście brytyjska marka, stworzona w 1890 roku, ma kilka sposobów znakowania swoich butów. Dzięki systemowi znaków oraz pewnej dozie cierpliwości i uwagi, możemy odróżnić oryginalne buty Reebok od ich ewentualnych kopii. Chcemy Wam pokazać, po czym rozpoznać oryginalne buty Reebok oraz jak je odróżnić od podróbek.

  1. Pierwszym krokiem, jaki możemy zrobić, aby dowiedzieć się czy buty Reebok, które mamy są oryginalne, jest sprawdzenie pudełka, w których je otrzymaliśmy. Karton po butach powinien mieć logo Reebok na wierzchu, w formie czerwono-niebieskiej flagi Wielkiej Brytanii, oraz napis stworzony przy użyciu oficjalnej czcionki Reebok. Pudełko powinno mieć także białą naklejkę, na której powinny znajdować się wszystkie informacje o danej parze butów, w tym ich wielkość, numer modelu oraz opis innych cech sneakersa, jak na przykład materiał, z którego został wykonany.
  2. Numer modelu, który odnaleźliśmy na pudełku od butów, co zostało opisane w poprzednim kroku, powinien być taki sam, jak ten, który znajdziemy na etykiecie języka. Powinien on każdorazowo składać się z jednej litery i pięciu cyfr. Na języku buta Reebok można także znaleźć przydatny kod QR. Naklejka z tym samym numerem kodu powinna również znajdować się we wnętrzu buta, na jego podeszwie. Warto zwrócić także uwagę na metkę umieszczoną na języku – powinna być precyzyjnie przyszyta, a nie przyklejona. Jeśli etykieta jest w formie naklejki, możesz mieć pewność, że posiadasz podróbki butów Reebok.
  3. Podeszwa butów Reebok jest również dobrym wskaźnikiem tego, czy buty są oryginalne czy nie. Zabierz swoją parę butów do miejsca oficjalnej sprzedaży detalicznej i porównaj swój model z jednym z butów tego samego modelu w sklepie. Jeśli ich podeszwy są takie same, można mieć pewność, że obie pary są oryginalne.
  4. Kolejnym sposobem, aby dowiedzieć, czy sneakersy Reebok są oryginalne, jest sprawdzenie logo umieszczonego na górnej części języka. Oryginalne buty mają logo dokładnie wyszyte na jego powierzchni. Spójrz z uwagą na szwy. Powinny być bardzo precyzyjne i równe. Jeśli zauważysz, że są wykonane niedbale, źle lub nie są szczelne, to znak, że ta para butów Reebok jest prawdopodobnie fałszywa.
  5. Teraz spójrz na boczną część swoich sneakersów Reebok. Upewnij się, że logo jest nadrukowane na nich poprawną czcionką. Zauważysz, że litery „e” zostały zaprojektowane w taki sposób, że nie są całkowicie zamknięte. Podrobione buty Reebok często nie spełniają tego wymogu. Niektóre modele Reebok mogą również być ozdobione dodatkową flagą Wielkiej Brytanii.

Z tymi wskazówkami bez problemu powinieneś rozpoznać czy posiadasz oryginalne buty Reebok lub Reebok Classic, czy zostałeś naciągnięty na kiepską podróbkę tych kultowych butów.

reebok