Historia marki Puma część 4

puma

Minął miesiąc od naszej ostatniej części historii marki Puma. Dowiedzcie się jak działania Jochena Zeitza wpłynęły na jej dalsze losy oraz jakie sukcesy odnosili kolejni sportowcy, mając Pumy na swoich nogach.

Miej Pumę na oku

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie marka Puma wprowadza szum prezentując kreatywną kampanię z udziałem specjalnych soczewek kontaktowych. Na konferencji prasowej przed samymi Igrzyskami Linford Christie pojawił się z charakterystycznym białym kotem na swoich oczach. Te soczewki kontaktowe stały się symbolem innowacyjnego marketingu, nie tylko w branży sportowej, ale również daleko poza nią.

Ciekawe kooperacje

Marka Puma jako jedna z pierwszych zdecydowała się na połączenie sportu i mody, podpisując porozumienie i podejmując współpracę z popularną projektantką Jil Sander. Stworzone w tej kooperacji wersje modelu King oraz butów do biegania Easy Rider szybko stają się obiektami pożądania. To co je wyróżniało to połączenie autentyczności i wiarygodności przy jednoczesnej wydajności i zachowaniu klasycznego stylu, charakterystycznego dla projektów Jil Sander. Niewiele później marka Puma podpisuje kontrakt z tenisistką Sereną Williams. Chwilę po tym wygrała ona swój pierwszy Wielki Szlem, US Open. Idąc za ciosem, w 2002 roku marka odkrywa swoją kolekcję tenisową, sygnowaną nazwiskiem tej popularnej sportsmenki.

Mostro i Madonna

Końcówka lat 90-tych to przede wszystkim premiera modelu Mostro. To właśnie ona zainicjowała jeden z największych trendów ostatnich dziesięcioleci: fuzję sportu i stylu życia. Sneakersy Puma Mostro, z charakterystycznym zapięciem na rzep i podeszwą wyposażoną w kolce to kombinacja dwóch modelów butów: odsłony Sprintspike z 1968 i butów do surfingu z lat 80-tych. Rezultatem jest nowy i niespotykany dotąd rodzaj buta, który zostaje szybko podchwycony przez największe ikony mody, takie jak Madonna. W 2002 roku piosenkarka ta nie rozstaje się z parą butów Mostro podczas całej swojej trasy koncertowej i tym samym wyznacza ogólnoświatowy trend na te sneakersy.

Już niebawem odkryjemy wspólnie co przyniosło marce Puma wkroczenie w XXI wiek.

puma